Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Miejsce na różnego rodzaju rozmowy.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często muszę wyjechać na dłużej w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim czasie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Mam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Kupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie zweryfikować czy kocioł działa należycie i jaka jest w budynku zadana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Witam, rozwiązanie twojego kłopotu odnajdziesz w tym miejscu: https://czujepismonosem.pl . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego typu czujki. Najbardziej popularne to te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Występują jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2022, 13:51 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Dzień dobry. Obecnie centrale Satel posiadają sporo możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jeśli montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu zainstalować taką czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów monitoringu nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz dobry schemat montażu alarmu: link , który ilustruje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.


Wróć do „Nie tylko dla Pań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość