Szukam fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Miejsce na różnego rodzaju rozmowy.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Witam, szukam rzetelnego wykonawcy, który zajmuje się montowaniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ludzi z Warszawy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Poszukuje fachowca, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, iż grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni również, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło zbliżone do tego jakie znamy obecnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy brałeś pod uwagę ofertę tej firmy z Warszawy - mają bardzo interesujące realizacje. Z tego co widziałem na ich witrynie internetowej to właśnie posiadają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Cześć, nie widziałem iż są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Właśnie buduję dom i zastanawiałem się jak zrobić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Nie tylko dla Pań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości